כל סופ”ש נגמר וכל שבוע מתחיל, אבל לא בקלות. לפחות לא אצלי. יום ראשון זה יום העבודה הכי ארוך שלי. השבוע שלי מתחיל בבום של עבודה. כשטיילתי בפרובאנס לא מזמן גיליתי שהשבוע שלהם מתחיל אחרת, ואני לא מדבר על זה שהוא מתחיל מיום שני.

שם מתחשבים בעובדה שקשה לחזור לעבודה אחרי מנוחה של יומיים, אז הם מתחילים את היום הראשון של השבוע ברוגע, עם מעט שעות עבודה. אנשים חכמים. אבל אני אפסיק להתבכיין. יש נקודת אור קטנה באמצע יום העבודה הארוך הזה.

לא, אני לא מדבר על הלקוחות המבוגרים שמביאים לי שוקולדים ושואלים לשלומה של אמא. אני מדבר על שייק אוכמניות של המאפין בוטיק. כל יום ראשון, כמעט באותה שעה, אני יוצא להפסקת צהריים וקונה לי בייגל שמנמן ושייק אוכמניות סגול שנותן לי כמה רגעים של אושר.

עכשיו שיש לי בלנדר בבית, אני יכול ליהנות מרגעי האושר מתי שאני רוצה, וזה נהדר. במיוחד שזה שייק בריא, מורכב מאוכמניות, בננה ותמרים. במאפין בוטיק שמים חלב סויה בשייק כברירת מחדל. מאז שאלישה הכירה לי את משקה האורז עם שקדים של Vitariz, זה הפך להיות תחליף החלב האהוב עלי ובו אני תמיד משתמש בשייקים שלי.

אוכמניות, תמרים ובננות
שייק אוכמניות

רכיבים


½ כוס אוכמניות קפואות
½ בננה גדולה בשלה וקפואה
(כ-50 גר’)
3 תמרים בינוניים
(עדיף טריים)
¾ כוס חלב אורז/שקדים
1 כוס קרח


המתכון מספיק לכוס אחת גדולה וסגולה


חותכים את התמרים לאורך ומוציאים את הגלעין ואת העוקץ. שמים את התמרים בתוך הבלנדר יחד עם הבננה והאוכמניות. מוסיפים חלב וקרח.

מפעילים את הבלנדר ומערבבים כדקה – דקה וחצי (או מפעילים על התכנית של השייקים) עד שמתקבל שייק אוכמניות אחיד וסמיך שניתן למזיגה בקלות.

אם השייק סמיך מדי ולא נמזג לתוך הכוס בכלל, מוסיפים עוד קצת חלב (כף או שתיים) ומערבבים כ-5 שניות נוספות.


שייק אוכמניות
Print Friendly, PDF & Email
Advertisements