האחיינים עלו עלי. איכשהו סוף סוף הם קלטו שאני רוקח במקצועי. אחרי שנים רבות של עוגות וקינוחים, שברתי להם את תמונת האופה המסור שציירו להם בראשם. זו היתה תקופה חמודה האמת. כשהיו נשאלים מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים, חלק מהם ענו שהם רוצים לאפות עוגות כמו הדוד שלהם. כן, הם חמודים כאלה. נראה לי קצת התאכזבו כשגילו שאני מוכר תרופות במקום עוגות, אבל לפחות ההשראה עוד שם. אולי יום אחד מישהו מהם יהיה אופה גדול, מי יודע.

ייתכן והאכזבה שלהם היתה כפולה הסופ”ש, כי חזרתי למשפחה עם קינוח לגדולים (ומהפיננסייר לא יצא להם לטעום). העבודה כאן מינימלית, והרושם עצום. את ההשראה לשילוב הזה קיבלתי מהתמרים שקניתי מחנות התמרים “בטיל” בדובאי. עוד בזמנו, כשכתבתי את הפוסט, רציתי להכין אותם לעצמי בבית. אז הנה, הגעתי לזה לבסוף וזה נהדר. תמרים ממולאים בחלווה ומצופים בשוקולד. אם זה מתוק לכם מדי, ניתן להמיר את כל השוקולד לשוקולד מריר באחוזים גבוהים למדי. תיהנו.

חיתוך תמר
הוצאת גלעין
מילוי תמרים
ציפוי תמר
תמרים ממולאים בחלווה

תמרים ממולאים
700 גר’ תמרים טריים (עדיף מג’הול)
100 גר’ חלווה

ציפוי
50 גר’ שוקולד חלב
50 גר’ שוקולד מריר
20 גר’ חמאת קקאו


המתכון מספיק לכ-25 תמרים


בעזרת סכין חדה, חותכים תמר מהקצה עד למרכז התמר. פותחים בעדינות, מוציאים את הגלעין ונפטרים ממנו. חוזרים על התהליך עבור שאר התמרים. חותכים חתיכת חלווה בגודל הגלעין וממלאים את התמר בחלווה. דוחפים את החלווה ומהדקים חזרה את קצוות התמר היטב. מדי פעם מנקים ידיים ושומרים בצד.

ממיסים שוקולד חלב, שוקולד מריר וחמאת קקאו על בן-מארי. מעבירים לכוס קטנה וצרה וטובלים כל תמר בציפוי כל עוד הוא חם (לקבלת שכבה דקה). חשוב! טובלים רק את חצי התמר אותו חתכנו כדי להסתיר את החתך. נותנים לשוקולד העודף לזלוג חזרה לכוס ומניחים על נייר אפייה.

חוזרים על התהליך עבור שאר התמרים. אם רוצים, מפזרים פיסטוקים גרוסים מעל השוקולד לפני שמתייצב. שומרים בצד עד להתייצבות הציפוי. לאחר ההתייצבות, שומרים את התמרים בכלי אטום מאוויר בטמפרטורת החדר.

תמרים ממולאים בחלווה
Print Friendly, PDF & Email
Advertisements