ירושלים. יום 3 לסגר הארצי. שקט בבית. גם שקט בחוץ. יושב עם הקפה על אדן החלון וצופה באנשים הולכים לתפילות החג. רגע, אז אין סגר? מי כבר יודע. סגר או לא, תכננתי גם ככה להיסגר בבית ולשחק במטבח. הבטחתי להודיה שאני אעלה פוסט רגיל ופשוט הפעם, ומה פשוט יותר מג’לי? לפחות כך גיליתי לאחרונה כשהכנתי עוגת אי מג’לי. הפעם הכנתי ג’לי רך יותר, פחות יציב מהקודם אבל הרבה יותר טעים. לדעתי לפחות.

אין הרבה אנשים שאוהבים ג’לי. אני כנראה נדיר יחסית. אולי זה בגלל שאני עובד בתחום הבריאות. הרי לא סתם נותנים ג’לי למטופלים בבתי חולים. ג’לי קל יותר לעיכול ומכיל קלוריות זמינות באופן מהיר יותר לגוף. זה מצוין לחולים מחלימים שלא יכולים לעכל אוכל רגיל. ג’לטין הוא בעצם חלבון עשיר, בעל פרופיל חומצות אמינו ייחודיות שמעניקות לג’לטין יתרונות בריאותיים, כמו בריאות העור, עיכול טוב יותר, הקלה בכאבי מפרקים, חיזוק עצמות, שיפור שינה, הפחתת משקל, בריאות שיער וציפורניים.

בקיצור, יאי בשבילי. השבוע גיליתי שגם האחיינים שלי לא מתלהבים מג’לי. חגגנו יחד לאבא יום הולדת, יום לפני שהתחיל הסגר. היה שמח ורועש כרגיל. הכנתי לאבא עוגת נופש חגיגית מעוצבת לפי מלון אסטריה קרמלין פאלאס שבאנטליה, עם בריכה מג’לי. כשהגיע הזמן לחתוך את עוגת יום ההולדת, הילדים ביקשו חתיכה רק מהצד של העוגה ולא מהצד של הג’לי.

חוץ מאחיין אחד

ג’מאל היה היחיד שביקש חתיכה מהג’לי. שאלתי אותו אם הוא בטוח, כי יש סיכוי שלא יאהב את זה. מיד הצהיר שגם אם לא יאהב את זה, הוא יסיים את הכל ויגיד לי כמה זה טעים. “אבל אבל אבל… אני סומך עליכם שתגידו לי מה טעים ומה לא!” אמרתי לו חצי בצחוק – חצי בפאניקה. הוא לקח את חתיכת הג’לי שלו והלך להתיישב לו על הספה. כשסיים לאכול, הוא ניגש אלי וסיפר לי כמה טעים זה היה לו. לקחתי את זה בעירבון מוגבל הפעם.

אז למה דווקא ג’לי דובדבני אמרה? קודם כל כי אני חולה על דובדבנים. מאז שהייתי בגיל של ג’מאל, כל מה שעניין אותי בחתיכת עוגה שלי זה הדובדבן מעל. שנית, לאחר עוגת יום ההולדת שלי, נותרתי עם צנצנת וחצי של דובדבני אמרנה של פאברי. לא ידעתי מה לעשות עם כל הסירופ המתוק שנשאר בצנצנות, אז חשבתי, למה לא ג’לי? דיללתי את המתיקות מעט עם מים, הוספתי ג’לטין ומלח לימון וקיבלתי 2 מנות מכובדות ומתוקות (מעט, אבל מספיק).

דובדבני אמרנה של פאברי
הכנת ג'לי
ג'לי דובדבני אמרנה של פאברי

רכיבים


מסת ג’לטין
10 גר’ אבקת ג’לטין
50 גר’ מים

ג’לי דובדבני אמרנה
180 גר’ מים רותחים
120 גר’ סירופ דובדבנים
45 גר’ מסת ג’לטין
¼ כפית מלח לימון

עיטור
דובדבנים בסירופ


המתכון מספיק לכ-2 מנות אישיות (זה מה שקיבלתי מצנצנת אחת קטנה של דובדבני אמרנה של פאברי)


מסת ג’לטין

מוזגים מים לקערה. מזרזפים אבקת ג’לטין על פני המים, מערבבים ומכניסים למקרר לחצי שעה לפחות. רוצים שהג’לטין ייספח את רוב או כל המים לפני שממשיכים האלה.

ג’לי דובדבני אמרנה

מוודאים שמסת הג’לטין כבר ספחה את רוב המים. חותכים את מסת הג’לטין לחתיכות קטנות ושומרים בצד. מרתיחים מים.

שמים את סירופ הדובדבנים בתוך קערה. מוזגים את המים הרותחים לתוך הקערה ומערבבים היטב. מוסיפים את מסת הג’לטין ומערבבים שוב עד שכל המסה נמסה.

מוסיפים מלח לימון ומערבבים היטב. מוזגים את הג’לי לתוך כוסות או קערות קטנות. אם רוצים, מוסיפים דובדבנים לתוך הג’לי. שומרים במקרר ל-3 שעות לפחות.

ג'לי דובדבני אמרנה

Print Friendly, PDF & Email
Advertisements